All Saints Day Run/Walk - 5k Race - last updated 10:31
Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Time Back
Total Time
Pace
Female Open Winners
1
Gracey Shrout
Union City PA
25
13
2
19:10.3
6:11/M
Male Open Winners
1
Greg Phillips
45
56
1
18:31.0
5:58/M
Female 9 and Under
1
Alexandra Cozzens
North East PA
4
9
13
21:35.4
6:58/M
2
Llendall Thornton
60
7
76
41:50.4
1:03:25.9
20:27/M
Male 9 and Under
1
Carson Estes
Ripley NY
9
9
10
20:33.6
6:38/M
2
Preston Adams
Corry PA
52
8
27
8:46.0
29:19.7
9:27/M
3
Grant Adams
Corry PA
54
8
38
21:23.8
41:57.4
13:32/M
Female 10 to 13
1
Taylor Haskell
Union City PA
15
13
6
20:12.6
6:31/M
2
Gweneth Adams
Corry PA
53
10
28
9:07.4
29:20.1
9:28/M
Male 10 to 13
1
Jason Seevers
North East PA
23
13
9
20:26.4
6:35/M
2
Thomas Smith
Ripley NY
28
12
32
13:35.6
34:02.1
10:59/M
3
Ryan Thornton
59
13
77
43:56.6
1:04:23.1
20:46/M
Female 14 to 19
1
Savanna Bacon
Union City PA
69
14
3
19:28.5
6:17/M
2
Kassinda Reed
Ripley NY
21
14
36
20:37.7
40:06.3
12:56/M
3
Alexis Smith
Ripley NY
26
14
37
20:38.3
40:06.8
12:56/M
4
Elizabeth Edwards
North East PA
38
19
42
23:22.3
42:50.9
13:49/M
5
Tony Wilson
North East PA
33
19
43
23:23.4
42:52.0
13:50/M
6
Kaylee Brooks
North East PA
44
18
44
26:36.0
46:04.5
14:52/M
7
Kiersten Coho
34
19
45
26:36.8
46:05.4
14:52/M
8
Heather Mueller
North East PA
40
18
47
26:44.4
46:13.0
14:55/M
9
Lea Theisen
Genoa OH
46
18
49
27:58.9
47:27.5
15:18/M
10
Megan Minihane
Far Rockaway NY
47
18
55
38:26.0
57:54.6
18:41/M
11
Kaelyn Shea
North East PA
42
18
58
38:28.4
57:56.9
18:41/M
12
Mackenzie Hawley
North East PA
41
18
59
38:28.9
57:57.5
18:42/M
13
Kathryn Catalana
North East PA
35
19
64
40:17.3
59:45.9
19:16/M
14
Kamri Rotunda
76
15
68
41:26.7
1:00:55.3
19:39/M
Male 14 to 19
1
Andrew Heft
Frostburg MD
48
18
4
19:42.0
6:21/M
2
Joseph Zickefoose
Baden PA
43
19
46
26:30.0
46:12.0
14:54/M
3
Lucas Smith
66
19
52
37:53.3
57:35.3
18:35/M
4
Devin Mason
61
19
61
39:58.7
59:40.8
19:15/M
5
Riley Michels
North East PA
70
18
63
40:03.3
59:45.3
19:16/M
6
Mikobin Dieudonne
Erie PA
65
19
65
40:05.4
59:47.4
19:17/M
7
Pat Steele
75
17
67
41:12.6
1:00:54.6
19:39/M
8
Barrington Smith
Pickerning ON
71
18
71
41:34.7
1:01:16.8
19:46/M
9
Jaheed Loblactz
72
18
72
41:35.4
1:01:17.4
19:46/M
10
Trevor Fowler
64
19
74
41:36.3
1:01:18.3
19:46/M
11
Jason Aguirre
Erie PA
74
19
75
43:42.7
1:03:24.8
20:27/M
Female 20 to 29
1
Christie Tevis
Erie PA
31
29
8
20:14.2
6:32/M
2
Caroline Lodinsky
Buffalo NY
16
22
14
1:40.7
21:54.9
7:04/M
3
Lexy Nichols
Erier PA
19
28
25
8:06.7
28:20.9
9:08/M
4
Kimberly Burdett
North East PA
39
20
48
27:12.4
47:26.6
15:18/M
5
Samantha Mott
North East PA
36
20
57
37:41.9
57:56.1
18:41/M
6
Amy Steele
78
29
69
40:41.6
1:00:55.8
19:39/M
Male 20 to 29
1
Chase Hoffman
63
20
53
57:36.0
18:35/M
2
Thomas Levesock
Queens NY
50
20
54
0:00.6
57:36.6
18:35/M
3
Sergio Garnica
Harborcreek PA
62
20
60
0:27.1
58:03.1
18:44/M
4
Ian Ward
49
20
62
2:05.3
59:41.3
19:15/M
5
Jared Buzzard
North East PA
67
22
66
3:18.0
1:00:54.0
19:39/M
6
Devon Vacen
Akron OH
77
20
73
3:42.0
1:01:18.0
19:46/M
Female 30 to 39
1
Kimberly Chapman
3
37
11
21:21.8
6:53/M
2
Marcie Sexton
Erie PA
24
31
23
6:55.1
28:16.9
9:07/M
3
Dailene Adams
Corry PA
51
31
33
16:57.2
38:19.0
12:22/M
4
Sarah Spencer
North East PA
30
37
50
35:45.6
57:07.4
18:25/M
5
Robin Estes
Ripley NY
10
37
51
35:46.9
57:08.7
18:26/M
6
Samantha Craig
North East PA
5
38
56
36:33.4
57:55.2
18:41/M
Male 30 to 39
1
Jon Rodrigeus
Erie PA
68
34
5
19:48.3
6:23/M
2
Brian Bires
Erie PA
79
39
70
41:26.4
1:01:14.8
19:45/M
Female 40 to 49
1
Diane Hanes
Wattsburg PA
14
41
7
20:13.6
6:31/M
2
Anne Foster
North East PA
11
46
16
3:46.1
23:59.8
7:44/M
3
Desiree Davis
Union City PA
8
49
18
4:09.1
24:22.7
7:52/M
4
Jenna Melendez
Erie PA
17
40
19
4:17.9
24:31.5
7:55/M
5
Mickalene Cross
Forestville NY
7
40
22
6:24.9
26:38.5
8:35/M
6
Darleen (dee) Beach
Erie PA
2
47
24
8:06.2
28:19.8
9:08/M
7
Cori Smith
Ripley NY
27
41
29
9:11.1
29:24.7
9:29/M
8
Maryterese Galeza
Erie PA
13
47
34
19:47.1
40:00.7
12:54/M
Male 40 to 49
1
Matt Wise
Fairviewfairview PA
32
46
12
21:23.2
6:54/M
2
Tony Melendez
Erie PA
18
44
15
2:34.8
23:58.0
7:44/M
3
Mark Sampson
Jamestown NY
22
49
17
2:38.1
24:01.4
7:45/M
4
Lance Thornton
58
45
21
4:25.6
25:48.9
8:19/M
5
Rafael Sosa
Erie PA
29
40
26
7:14.9
28:38.2
9:14/M
Female 50 to 59
1
Susan Rapp
Sugar Grove PA
20
55
20
25:00.2
8:04/M
2
Laura Petrella
57
50
40
17:36.8
42:37.1
13:45/M
3
Barb Steele
56
55
41
17:38.1
42:38.4
13:45/M
Male 50 to 59
1
Link Galeza
Erie PA
12
52
35
40:00.9
12:54/M
Female 60 and Over
1
Jo Ann White
55
66
39
41:58.6
13:32/M
Male 60 and Over
1
Ken Cross
Forestville NY
6
69
30
29:54.6
9:39/M
2
Michael Abt
Erie PA
1
64
31
3:53.9
33:48.5
10:54/M