Faith & Knowledge Meet - last updated 09:47
Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Time Back
Total Time
Pace
10k Run
Female Open Winners
1
Haley Palmer
Erie PA
22
11
4
47:49.6
7:43/M
Male Open Winners
1
Nathan Walters
North East PA
27
32
1
38:04.3
6:08/M
Female Masters Winners
1
Julie Wilson
Erie PA
28
49
6
48:55.4
7:53/M
Male Masters Winners
1
Chris Mrozowski
North East PA
32
53
2
46:01.0
7:25/M
Male 30 to 39
1
Mike Palmer
Erie PA
25
39
5
48:22.2
7:48/M
Male 40 to 49
1
Kregg Heenan
Erie PA
48
42
7
52:35.9
8:29/M
Male 50 to 59
1
Robert Sheridan
Marietta OH
29
55
3
47:26.4
7:39/M
Male 60 and over
1
Bob Juchno
Mckean PA
18
68
8
53:42.0
8:40/M
2
Glen Renamp
Erie PA
31
61
9
3:26.2
57:08.2
9:13/M
5k Run
Female Open Winners
1
Kimberly Chapman
North East PA
7
37
8
24:31.2
7:55/M
Male Open Winners
1
Alex Raynor
Erie PA
47
22
1
17:04.8
5:30/M
Female Masters Winners
1
LeAnn Parmenter
North East PA
50
49
14
25:51.9
8:20/M
Male Masters Winners
1
Dave Le Van
Erie PA
36
41
4
21:27.0
6:55/M
Female 1 to 11
1
Hannah Palmer
Erie PA
23
9
15
26:26.7
8:32/M
2
Sarah Clark
Erie PA
12
10
21
3:40.3
30:07.1
9:43/M
3
Lindy Tolon
North East PA
52
7
28
7:37.9
34:04.7
10:59/M
Male 1 to 11
1
Carson Estes
Ripley NY
14
9
10
24:41.9
7:58/M
Female 12 to 14
1
Samantha Ferrick
North East PA
16
12
16
26:48.9
8:39/M
Male 12 to 14
1
Jason Seevers
North East PA
51
13
5
22:03.6
7:07/M
2
Jacob Clark
Erie PA
11
13
12
3:23.7
25:27.4
8:13/M
Female 15 to 19
1
Mikayla Lingenfelter
North East PA
20
17
27
33:52.6
10:55/M
2
Breanna Lingenfelter
North East PA
19
15
32
14:44.9
48:37.5
15:41/M
Female 20 to 29
1
Nicole Czulewicz
Darlington PA
44
22
24
32:13.2
10:24/M
2
Cassandra Czulewicz
Darlington PA
45
20
31
3:47.1
36:00.3
11:37/M
Male 20 to 29
1
Joshua Dunsworth
Erie PA
30
22
2
18:48.0
6:04/M
Female 30 to 39
1
Peggy Palmer
Erie PA
26
37
17
26:52.1
8:40/M
2
Ashley Williams
Pittsburgh PA
54
38
19
3:12.3
30:04.5
9:42/M
3
Jen Lang
Erie PA
35
36
23
5:11.6
32:03.8
10:20/M
4
Mary Tolon
North East PA
53
35
29
7:17.6
34:09.8
11:01/M
Male 30 to 39
1
Shane Krause
Erie PA
37
33
3
21:20.2
6:53/M
2
Michael Erb
Erie PA
39
31
6
1:20.2
22:40.4
7:19/M
Female 40 to 49
1
Caitlin Clark
Erie PA
9
43
22
30:07.6
9:43/M
Male 40 to 49
1
Ryan Victory
North East PA
42
40
7
23:09.1
7:28/M
2
Christopher Clark
Erie PA
10
46
13
2:36.0
25:45.1
8:18/M
Male 50 to 59
1
Paul Behnken
North East PA
2
53
9
24:31.6
7:55/M
2
Gary Gray
Harborcreek PA
49
57
18
4:18.2
28:49.8
9:18/M
3
Joseph Samosky
Pittsburgh PA
55
51
20
5:34.8
30:06.5
9:43/M
Female 60 and over
1
Kay Beerman
Erie PA
1
71
30
34:39.9
11:11/M
Male 60 and over
1
Jim Tolon
Erie PA
46
63
11
25:09.0
8:07/M
2
Dick Nichols
Centerville PA
34
72
25
8:03.3
33:12.3
10:43/M
3
Sal Randazzo
Erie PA
43
72
26
8:24.5
33:33.5
10:49/M
5k Walk
Female Open Winners
1
Sue Hetrick
Erie PA
17
60
1
40:45.1
13:09/M
Female Masters Winners
1
Emily Bostwick
Northeast PA
4
40
2
41:07.9
13:16/M
Female 1 to 11
1
Isabella Bostwick
Northeast PA
6
10
3
46:59.7
15:09/M
Female 60 and over
1
Barbara Nichols
Centerville PA
33
72
4
52:42.0
17:00/M
1 Mile Walk
Female Open Winners
1
Hayden Palmer
Erie PA
24
7
1
7:45.8
7:45/M
Male Open Winners
1
Adam Clark
Erie PA
8
7
2
8:37.9
8:37/M
Female 0-99
1
Halaina Palmer
Erie PA
21
6
3
9:04.4
9:04/M
2
Peg Erb
Erie PA
38
32
6
2:21.1
11:25.5
11:25/M
3
Juliet Erb
Erie PA
40
7
7
3:23.1
12:27.6
12:27/M
4
Iris Bostwick
Northeast PA
5
8
9
6:11.0
15:15.4
15:15/M
Male 0-99
1
Emanuel Reedy
56
8
4
10:02.2
10:02/M
2
Muguel Erb
Erie PA
41
7
5
1:22.7
11:25.0
11:25/M
3
Eli Bostwick
Northeast PA
3
5
8
3:59.6
14:01.8
14:01/M